vår uteplats nu klar. Följ arbetet i min bilderbok.


För att se korten så tryck på bilden längst ner på sidan så kommer nästa sida upp o.s.v

Vår uteplats nu klar
  18 juli 2009
2008 gjorde vi en dränering runt huset och i samband med den togs en bit av en högväxt nyponrosbuske bort. 
Bakom den busken på tomtens sydvästra sida var vi aldrig annat än vid gräsklippning.  Nu såg vi vår chans att även utnyttja den sidan. Kan vara skönt att få njuta av em och kvällssol.
Eftersom vi har en inbyggd inglasad altan med tak så kan det kanske vara skönt att ibland om vädret tillåter få sitta ute i friska luften och inandas dofterna från trädgårdens alla blommor. Nu är den klar och vi ser fram emot att få tillbringa många sköna stunder där.
Välkommen att följa med in och titta i bilderboken.

En stor eloge till
Dala Mark som gjort ett mycket bra arbete

Klicka på boken och sidorna för att vända blad:
Din "Flash"-spelare behöver uppgraderas

För att se denna sida kan du Klicka här för att hämta den senaste versionen av "Flash" från Adobe. När installationen är klar kan du återvända hit och se sidan.

Om du ser det här meddelandet även om du har uppgraderat Flash så prova att stänga alla Internet Explorer-fönster, starta om och återvänd till den här sidan.

Du kan också klicka här för att se bilderboken utan att hämta Flash, men det kan hända att det inte ser ut som det ska.

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

26.01 | 21:56
Text har mottagit 2
22.12 | 22:14
Första bloggförsöket har mottagit 1
15.12 | 00:34
Handmålat glas har mottagit 1
15.12 | 00:09
Handmålat glas har mottagit 2
Du gillar den här sidan
Hej!
Prova att göra en egen hemsida precis som jag.
Det är enkelt och du kan prova helt gratis.
ANNONS